fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

PiS wzywa prezydent Warszawy do dymisji

Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości przyjęła uchwałę ws. afery reprywatyzacyjnej w Warszawie – poinformował prezes partii Jarosław Kaczyński. W stolicy w niedzielę obradowało ścisłe kierownictwo PiS, które także zostało rozszerzone o nowych polityków.

Lider PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że uchwała wzywa prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do dymisji. Ocenił, że obecność prezydent stolicy w życiu publicznym jest „personifikacją wyjątkowo ciężkiej patologii demokracji”.

– My wzywamy nie do referendum, tylko do dymisji. Bo powtarzam: ktoś po takiej kompromitacji – nawet gdyby to była tylko i wyłącznie sprawa jej kamienicy – w każdym państwie demokratycznym, o utrwalonej demokracji, nie mógłby zwlekać, zostałby zmuszony przez własne zaplecze polityczne do tego, żeby się do dymisji podać. To, co jest w Polsce pod tym względem, to jest po prostu patologia polskiej demokracji, i my byśmy chcieli tę patologię zlikwidować – powiedział szef PiS.

W ostatnim czasie nasiliła się krytyka pod adresem prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz związana ze sprawą zwrotów nieruchomości w Warszawie.

Kontrowersje budzi sprawa zwrotu nieruchomości położonej obok Pałacu Kultury i Nauki, pod dawnym adresem Chmielna 70. Miasto zwróciło ją w 2012 r. w prywatne ręce – trzech osób, które nabyły roszczenia od spadkobierców. Wcześniej b. współwłaścicielowi działki przyznano za nią odszkodowanie na podstawie umowy międzynarodowej.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj