fot. facebook.com

Narodowcy zdecydują ws. dalszego uczestnictwa w klubie Kukiz‘15

Ruch Narodowy zdecyduje o swojej przyszłości w klubie Kukiz’15. Dziś w tej sprawie zbiera się jego Rada Polityczna. Chodzi o nagrania prywatnych rozmów Pawła Kukiza opublikowane w internecie.

„Nienawidzę tych psychopatów, którzy mówią, że należy Żydów mordować, albo murzyna zastrzelić, dostaję białej gorączki – można to usłyszeć na nagraniu. Kukiz mówił też negatywnie o pośle Ruchu Narodowego Arturze Zawiszy.

Na konferencji w Sejmie do sprawy odniósł się Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, członek klubu Kukiz‘15.

– To, co znalazło się w treści tych nagrań to nie jest komentarz żadnych zachowań Artura Zawiszy w kontekście rasistowskim – żeby była jasność, bo ktoś mógłby odnieść takie wrażenie. To jest jakaś wypowiedź niezwiązana zupełnie z tym, co Artur Zawisza jako działacz Ruchu Narodowego robił przez najbliższe lata. Zbiera się Rada  Polityczna Ruchu Narodowego i będzie debatować na temat całokształtu spraw związanych z funkcjonowaniem RN w klubie Kukiz’15. Natomiast, jeśli się okaże, że ta wypowiedź jest autentyczna, to oczekiwalibyśmy oczywiście wyjaśnień i elementarnych przeprosin w stosunku do Artura Zawiszy, bo są to słowa krzywdzące, niesprawiedliwe i niezwykle niesmaczne – skomentował sprawę Robert Winnicki.

Inną kwestią sporną w ramach Klubu Kukiz‘15 jest ustawa antyaborcyjna. Poseł Robert Winnicki skrytykował także członka klubu Marka Jakubiaka, który powiedział, że klub Kukiza jako całość jest za utrzymaniem dotychczasowej ustawy aborcyjnej. To idzie wbrew ustaleniom, które były przed wyborami, a więc wbrew deklaracjom, że w sprawach światopoglądowych każdy z nas ma wolność wypowiedzi – powiedział Winnicki.

RIRM

drukuj