IV pielgrzymka środowiska narodowego na Jasną Górę

Przedstawiciele środowiska narodowego – wśród nich Młodzież Wszechpolska i działacze Ruchu Narodowego – przybyli w sobotę z czwartą pielgrzymką na Jasną Górę.

W skierowanej do nich homilii bp Kazimierz Górny wezwał m.in. do obrony fundamentalnych wartości.

„Trzeba pamiętać o przeszłości i mieć odwagę stawać w obronie wartości fundamentalnych. Dzieje naszego narodu związane są nierozerwalnie z krzyżem Chrystusa Pana. Polska przypomina całej Europie chrześcijańskie korzenie i wspólne dziedzictwo – zawsze bronimy krzyża” – mówił rzeszowski biskup senior, ks. bp Kazimierz Górny.

Ks. Biskup wskazał też na potrzebę obrony życia „od momentu poczęcia aż do zmierzchu” oraz na potrzebę przeciwstawienia się ideologii niezgodnej z chrześcijańskimi wartościami.

„Ideologia gender to grzech wobec stwórcy – Bóg stworzył świat i stworzył człowieka mężczyzną i kobietą, a głosiciele ideologii gender czynią coś przeciwnego” – podkreślił ks. bp Kazimierz Górny.

Jak podała organizująca pielgrzymkę Młodzież Wszechpolska, w poprzednich latach wydarzenie to było skierowane głównie do młodzieży – w tym roku rozszerzono jego formułę, a w spotkaniu na Jasnej Górze brali udział również przedstawiciele innych organizacji narodowych oraz osoby niezrzeszone, nie tylko młodzi ludzie. Wśród nich była m.in. nestorka przedwojennego ruchu narodowego, 101-letnia Maria Mirecka-Loryś. Obecne były władze Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej.

W sobotę na Jasną Górę pielgrzymowały też osoby mające kredyty we frankach szwajcarskich, skupione w inicjatywie „Nowe Jerycho”. W południe frankowicze uczestniczyli we Mszy św. przed jasnogórskim obrazem Matki Bożej, a następnie zgromadzili się na spotkaniu w Kaplicy Różańcowej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl