fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Jasna Góra: Modlitwa o miejsca pracy i godne warunki życia mieszkańców rejonu kopalni Turów

O miejsca pracy i godne warunki życia dla mieszkańców rejonu kopalni i elektrowni Turów modlono się w sobotę wieczorem na Jasnej Górze. W Mszy św. wzięli udział pracownicy kopalni oraz elektrowni, mieszkańcy i samorządowcy z Bogatyni, a także politycy Solidarnej Polski.

Zwracając się do zgromadzonych w Kaplicy Matki Bożej przeor Jasnej Góry, Samuel Pacholski OSPPE, mówił, że przyszli oni do Matki Bożej, „by wzięła pod swoją obronę pracowników elektrowni i kopalni węgla brunatnego Turów, rodziny; tych wszystkich, którzy mają prawo do zachowania swoich miejsc pracy, do godziwego życia, do rozwoju w swojej małej ojczyźnie”.

„Chcemy o to prosić tę, która najlepiej zna nasze potrzeby. Witam was bardzo serdecznie i cieszę się, że podjęliście taką inicjatywę, by w tym wyjątkowo trudnym dla siebie czasie pielgrzymować tutaj ze świadomością, że ona zawsze wysłuchuje swoich dzieci i nie pozwoli na ich krzywdę” – powiedział przeor Jasnej Góry.

O. Samuel Pacholski OSPPE powitał kapelana elektrowni Turów i duszpasterza energetyków rejonu Bogatynia, Piotra Kutkiewicza i ks. Artura Ścianę z czeskiego Frydlantu, europoseł Beatę Kempę, posła Janusza Kowalskiego, a także dyrektora kopalni Turów, Oktawiana Leśniewskiego i burmistrza Bogatyni, Wojciecha Dobrołowicza.

„W tej Mszy świętej modlimy się o rozwiązanie sporu wokół kopalni i elektrowni Turów, za pracowników i ich rodziny, za miasto i gminę Bogatynia, za wszystkich, którzy dzisiaj tutaj pielgrzymują” – wymieniał o Samuel Pacholski OSPPE.

W homilii ks. Piotr Kutkiewicz nawiązał do przypowieści o wdowim groszu. Podkreślił, że kochać, to dawać, ale też przyjmować dary od osoby kochanej. Zaakcentował, że Bóg nie lekceważy darów, które mu składa człowiek. Przestrzegł jednak przed ofiarowywaniem Bogu darów postrzeganych jedynie w kategoriach obowiązku religijnego.

„Brońmy się przed pobożnością bez miłości do Boga, bo ona go zasmuca” – zaapelował kapelan.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl