fot. Tomasz Strąg

Jasna Góra: trwa 29. Pielgrzymka Parlamentarzystów

Na Jasnej Górze trwa 29.  Pielgrzymka Parlamentarzystów. Tradycyjnie w święto Ofiarowania Pańskiego politycy stają przed Tronem Królowej Polski.

Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej przewodniczy ks. Piotr Burgoński, krajowy duszpasterz parlamentarzystów. Wcześniej politycy uczestniczyli w konferencji, która odbyła się w Kaplicy Różańcowej.

Dzisiejsza pielgrzymka jest czasem szczególnej modlitwy, refleksji i zawierzenia Królowej Polski ważnych spraw dla naszej Ojczyzny.

Na Jasną Górę przybył m.in. prof. Konrad Głębocki. Poseł Prawa i Sprawiedliwości mówił jak bardzo ważna jest to pielgrzymka także dlatego, że odbywa się w roku obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sądzę, że jako parlamentarzyści pielgrzymujemy na Jasną Górę przede wszystkim w intencji umocnienia suwerenności Polski. Polska będzie miała zapewniony pomyślny i bezpieczny rozwój jeśli będzie się bardzo blisko trzymała Pana Boga. Dlatego też w życiu społecznym, gospodarczym, kulturalnym czy politycznym tak ważne jest respektowanie wartości chrześcijańskich. W ten sposób możemy również coraz bardziej stawać się przykładem dla przeżywającej kryzys tożsamości Europy – zwrócił uwagę prof. Konrad Głębocki.

Z Częstochowy parlamentarzyści udadzą się do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie będą modlić się przed obrazem Matki Bożej Trybunalskiej. Dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 2 marca 2007 r. została ona ogłoszona patronką parlamentarzystów polskich.

RIRM

drukuj