fot. Tomasz Strąg

31. pielgrzymka parlamentarzystów na Jasną Górę

Na Jasnej Górze odbędzie się dziś 31. pielgrzymka parlamentarzystów. Co roku udają się na nią posłowie, senatorowie i europosłowie z różnych opcji politycznych.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystia sprawowana będzie o godzinie 11.00.

Spotkanie na Jasnej Górze jest okazją do modlitwy o potrzebne łaski dla Polski i Polaków – mówi wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

– Jasna Góra jest duchową stolicą Polski. To jest tron Matki Bożej Królowej Polski, Matki Bożej Częstochowskiej, więc oczywistym jest, że delegacja polskiego parlamentu, wzorem przodków, wzorem wielu pokoleń, przyjeżdża do tronu Królowej Polski, żeby modlić się o pomyślność dla naszej ojczyzny, o opiekę nad Polską, nad wszystkimi Polakami, o to, żeby Matka Boża wypraszała nam łaski wszędzie tam, gdzie biją polskie serca – zaznacza Maciej Małecki.

Pielgrzymka parlamentarzystów na Jasną Górę zwyczajowo odbywa się 2 lutego – w święto Ofiarowania Pańskiego. W drodze powrotnej politycy zatrzymują się w sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej Patronki Parlamentarzystów Polskich.

RIRM

drukuj