K. Godek: #ZatrzymajAborcję stwierdza, że niepełnosprawni mają taką samą godność jak zdrowi

Projekt jest krótki, ale doniosły. Ten akt stwierdza, że ludzie niepełnosprawni mają taką samą godność jak zdrowi i powinni posiadać takie same prawa – powiedziała podczas obrad sejmowej komisji sprawiedliwości pełnomocniczka komitetu #ZatrzymajAborcję Kaja Godek.

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka rozpoczęła w poniedziałek prace nad obywatelską inicjatywą ustawodawczą #ZatrzymajAborcję, który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Komisja ma zaopiniować projekt dla Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

„Chcę uświadomić na początku tej dyskusji, że rozmawiamy o żywych ludziach. To nie jest projekt, na który można patrzeć tylko jako na zapis w ustawie. Ten zapis kosztuje życie trójki ludzi dziennie” – powiedziała Kaja Godek.

Jak dodała, „walka z wykluczeniem osób niepełnosprawnych przestaje mieć jakikolwiek sens, jeżeli państwo nie jest w stanie zagwarantować niepełnosprawnym równej ochrony życia”.

„Aborcja jest nieludzką zbrodnią, dokonywaną w Polsce na niewinnych dzieciach tylko dlatego, że są podejrzewane o chorobę lub niepełnosprawność” – podkreśliła Kaja Godek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl