fot. TT/episkopat

Biskupi diecezjalni obradowali na Jasnej Górze

Mamy prawo – jako biskupi – prosić o uszanowanie naszych wartości i symboli, które są szkalowane i profanowane – podkreślił ks. abp Wacław Depo po spotkaniu Rady Biskupów Diecezjalnych Konferencji Episkopatu Polski. Wcześniej na Jasnej Górze obradowała Rada Stała KEP.


Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zaapelowała do rodziców, by przyglądali się temu, czego w szkole nauczane są ich dzieci. Dotyczy to nie tylko zajęć dodatkowych, ale i zajęć obowiązkowych. Księża biskupi wskazują, że także tutaj mogą pojawić się treści demoralizujące. Stąd właśnie apel do rodziców o aktywność, zwłaszcza w „trójkach klasowych” i radach rodziców.

– Księża biskupi przypominają prawa rodziców, które są zapisane w konstytucji – zaznaczył ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP.

Konstytucja w art. 72 mówi, że każdy może żądać ochrony dziecka przed demoralizacją. Tak jest odczytywana próba wprowadzania tzw. edukacji seksualnej do szkół pod dyktando ideologii LGBT. To właśnie batalia na tym polu była tematem, jaki na Jasnej Górze podjęli księża biskupi.

Metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo przypomniał o prowokacjach, do jakich dochodziło w samej tylko Częstochowie. W ubiegłym roku tzw. marsz równości odbył się przecież w dniu pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

– Akurat w tym dniu właśnie ten marsz był skierowany właśnie ku Jasnej Górze. W tym roku, kiedy były już dzieci zaproszone, kółka różańcowe Radia Maryja, akurat wtedy to środowisko wyszło z hasłem: zdobywamy Jasną Górę – zwrócił uwagę metropolita częstochowski.

Ks. abp Wacław Depo przypomniał, że Chrystus umarł za każdego. Nie może to jednak oznaczać, że Kościół będzie milczał, kiedy profanowane są symbole religijne.

– Dlatego mamy prawo – jako biskupi – poprzez swoje wystąpienia indywidualne, osobiste, nie tylko jako KEP, prosić o taki pokój i uszanowanie naszych wartości, naszych symboli, które były w ten czy inny sposób szkalowane i profanowane – podkreślił ks. abp Wacław Depo.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj