fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] O. prof. M. Raczkiewicz CSsR: W Hiszpanii od lat jesteśmy świadkami próby utworzenia nowego społeczeństwa, nowego człowieka, gdzie nie ma racji naukowych. Potrzeba dużego zjednoczenia sił

Od lat jesteśmy w Hiszpanii świadkami postępującej inżynierii społecznej, próby utworzenia nowego społeczeństwa, nowego człowieka, gdzie nie ma racji obiektywnych, racji naukowych tylko jest ideologia, która wkracza coraz mocniej do szkół, na uniwersytety, do konkretnych rodzin. Są próby zahamowania tego, ale medialnie jesteśmy w rękach twórców ideologii. Potrzeba dużego zjednoczenia sił – podkreślił o. prof. Marek Raczkiewicz, redemptorysta posługujący w Madrycie, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.  

W Hiszpanii nauczyciel Jesus Luis Barron Lopez został zawieszony w wykonywaniu zawodu. W kwietniu za zgodą dyrekcji szkoły przeprowadził on lekcję o seksualności człowieka. Wychowawca wyjaśnił m.in., że chociaż istnieją osoby transseksualne, które operacyjnie mogą zmienić swoje narządy płciowe, to jednak genetycznie zachowują chromosomy swojej płci urodzenia. Po tym został zawieszony na sześć miesięcy w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Dodatkowo jego pensja została pomniejszona o 600 euro. Nauczycielowi nie dano szansy na wyjaśnienia i obronę. [czytaj więcej]

– To kolejny przykład dyktatury gender, która staje się coraz wyraźniejsza, coraz ostrzejsza; kolejny przykład procesu inżynierii społecznej, która w Hiszpanii trwa od lat. W praktyce widzimy, co dzieje się z tymi, którzy opierają się na dowodach naukowych, obiektywnych. Dla ideologii są to jednak argumenty nie przekonujące, wręcz odwrotnie. Sama przytoczona historia jest szokująca (…). Zaraz po lekcji nauczyciel Jesus Luis Barron Lopez został wezwany przez dyrektorkę szkoły, która należy do radykalnej lewicy (ta lewica opanowała szkolnictwo państwowe, także na uniwersytetach, i forsuje ideologię gender). Poinformowała nauczyciela, że wpłynęły skargi od rodziców, że nie zgadzają się oni z takimi treściami. Nauczyciel powołał się na dowody naukowe, ale wkrótce został zawieszony na sześć miesięcy w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Dodatkowo jego pensja została zmniejszona o 600 euro, a w skardze jako motyw podano, że komentarze nauczyciela biologii są homofobiczne, rasistowskie i patriarchalne, wskazujące pogardę dla innych grup (…). Dziennikarze ujawnili, że w tej szkole wcześniej były przeprowadzane różnego rodzaju pogadanki na temat ideologii LGBT, a odbywało się to bez wiedzy rodziców – mówił o. Marek Raczkiewicz CSsR.

Powyższa sytuacja – jak wskazał rozmówca Radia Maryja – to kolejny przykład na to, co dzieje się w społeczeństwie, któremu stopniowo narzucana jest ideologia.

– Innym przykładem jest projekt ustawy „trans”, czyli ustawy o „rzeczywistej i efektywnej równości osób transpłciowych oraz gwarancji praw osób LGBTQ”, która szokuje i wywołuje wiele kontrowersji, gdyż można zmienić płeć na życzenie – wystarczy tylko chcieć, a system państwowy daje możliwości, aby tak się stało. Projekt przewiduje, że zmiana imienia i płci będzie możliwa od 14 roku życia bez konieczności przechodzenia badań lekarskich, psychologicznych, leczenia hormonalnego ani procedury sądowej. Osoby nastoletnie od 14 do 16 roku potrzebują zgody rodziców bądź opiekunów, jednak już od 16 roku życia do zmiany płci w rejestrze cywilnym wystarczy tylko dowód osobisty i wypełnienie kwestionariusza, w którym publicznie wyraża się chęć zmiany płci. Po trzech miesiącach osoba zainteresowana musi ponownie złożyć taki wniosek, a administracja państwowa ma miesiąc na podjęcie decyzji, zatem proces zmiany płci trwa zaledwie cztery miesiące. Ustawa przewiduje, że dzieci od 12 do 14 roku życia również mogą zmienić płeć. Tu potrzebna jest zgoda rodziców i zgoda sądu, wówczas będą mogły zmienić w dokumentach swoje imię (ale nie płeć biologiczną) – tłumaczył redemptorysta posługujący w Madrycie.

Co ciekawe, o ile proces zmiany płci cieszy się w Hiszpanii dużymi ułatwieniami, to o wiele trudniej będzie wrócić do metrykalnej płci.

– Jeśli ktoś uznałby, że popełnił błąd, to ustawa przewiduje drogę sądową, a więc cały proces – według ekspertów – będzie o wiele trudniejszy – zaznaczył o. prof. Marek Raczkiewicz.

Kościół w Hiszpanii alarmuje, że ustawa „trans” oszukuje i manipuluje dziećmi.

– Na przykład w Holandii zmiana płci ma miejsce po długich badaniach psychologicznych, emocjonalnych, a w Hiszpanii wystarczy wyrazić własną chęć i bez względu na konsekwencje można zmienić swoje imię oraz przeprowadzić (nieodwracalną) operację. Arcybiskup Grenady Javier Martinez wskazał, że te przepisy są przestępstwem prawnym. Jest wiele protestów jednak obecny lewicowo-lewacki rząd narzuca swoje kolejne ustawy bez konsultacji ze specjalistami – powiedział.

Gość „Aktualności Dnia” zwrócił także uwagę, iż w czerwcu w życie weszła ustawa o tzw. eutanazji, która została narzucona w Hiszpanii pod płaszczem epidemii.

– Lewica forsuje projekt, żeby całkowicie usunąć klauzulę sumienia, która jest teraz wyraźną przeszkodą dla wszystkich zwolenników ideologii gender (…). Od lat jesteśmy w Hiszpanii świadkami postępującej inżynierii społecznej, próby utworzenia nowego społeczeństwa, nowego człowieka, gdzie nie ma racji obiektywnych, racji naukowych tylko jest ideologia, która wkracza coraz mocniej do szkół, na uniwersytety, do konkretnych rodzin. Są próby zahamowania tego, ale medialnie jesteśmy w rękach twórców ideologii. Potrzeba dużego zjednoczenia sił – akcentował redemptorysta.

Cała rozmowa z o. prof. Markiem Raczkiewiczem CSsR dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl