fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Maryja najlepszym przykładem kobiecości – XIV Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze odbędzie się dziś XIV Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. Modlitewnemu spotkaniu przyświecają słowa Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego: „A jednak sobie radzicie…”.

O godz. 17.30 sprawowana będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Przybylskiego z Częstochowy.

Następnie w Sali Papieskiej odbędzie się Wieczór u Najpiękniejszej z Niewiast. W trakcie spotkania uczestniczki będą dziękowały m.in. za dar bycia kobietą. Ponadto będą modliły się o szacunek dla każdego życia poczętego.

Organizatorem jest m.in. częstochowski oddział katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Jego przewodnicząca, Izabela Tyras, podkreśliła, że to spotkanie skupia się na Maryi, która jest najlepszym przykładem kobiecości.

– Ona jest dla nas wzorem służebności z miłością. Maryję wybrał Bóg, aby nam pomagała, służyła i widziała więcej w drugim człowieku, aby widziała jego potrzeby. Taka była rola Matki Bożej. Ona dyskretnie, w cichości serca widziała, czego drugiemu człowiekowi potrzeba. Właśnie od niej chcemy się uczyć spojrzenia z miłością na drugiego człowieka i służebności, nie mylić z służącą – chodzi o służebność względem drugiego człowieka, czyli patrzenie na drugiego z miłością jak Ona – akcentowała Izabela Tyras.

Zwieńczeniem XIV Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast będzie wspólna modlitwa Apelem Jasnogórskim. Tegoroczna edycja wydarzenia wpisuje się również w przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

RIRM

drukuj