fot. twitter.com/JasnaGoraNews

97. pielgrzymka pracowników służby zdrowia na Jasną Górę

Na Jasną Górę po raz 97. pielgrzymują pracownicy służby zdrowia. Dziś drugi dzień modlitewnego spotkania. Pielgrzymka rozpoczęła się wczoraj Apelem Jasnogórskim. 

W planie są m.in. wspólna poranna modlitwa i konferencja. Centralnym punktem pielgrzymki będzie uroczysta Eucharystia o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Medycy corocznie pielgrzymują przed tron Jasnogórskiej Pani, by wzmocnić swoje siły duchowe – mówi ks. Arkadiusz Zawistowski, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia.

– Jak co roku pracownicy przyjeżdżają po to, aby wzmocnić swoje siły duchowe. Szczególnie w tym trudnym czasie, jakim jest walka z koronawirusem, gdzie siły fizyczne i duchowe u pracowników służby zdrowia są wyczerpane. Teraz  tym bardziej taka terapia na Jasnej Górze u Matki Bożej jest wskazana i zalecana. Myślę, że będzie to piękne i owocne spotkanie tych, którzy służą chorym, aby odzyskać duchowe siły w Domu Matki, która pokazuje sens tej pracy i przybliża do Jezusa – wskazuje ks. Arkadiusz Zawistowski.

W tym roku podczas pielgrzymki medycy koncentrują się wokół postaci św. Józefa, czczonego jako „nadzieja ludzi chorych” i „patron dobrej śmierci”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl