fot. wikipedia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to jedno z najstarszych świąt Kościoła. Tego dnia wspominamy zstąpienie Bożego Ducha na Apostołów i Maryję zgromadzonych w Wieczerniku. Miało to miejsce 50 dni po Zmartwychwstaniu Jezusa.

Po tym wydarzeniu Apostołowie umocnieni Duchem Świętym opuścili Wieczernik i zaczęli głosić Słowo Boże z wielką mocą i siłą przekonania.

Ks. Łukasz Grelewicz z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gdańsku zwraca uwagę, że Zesłanie Ducha Świętego rozpoczyna misyjną działalność Kościoła.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest niezwykle ważna. To początek Kościoła. Zesłanie Ducha Świętego zapoczątkowało wyjście Apostołów już bez lęku, bez obawy, że coś może im się stać. Wyjście do tego, by głosić, że Chrystus zmartwychwstał. Po dzień dzisiejszy oczekujemy zesłania Ducha Świętego, który nas umacnia, który nas przepełnia, który udziela nam darów, charyzmatów, którego owoce widać po naszym postępowaniu. Oczekujemy, aby móc bez lęku iść i głosić światu, że Chrystus zmartwychwstał – podkreśla kapłan.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w roku liturgicznym.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl