fot. flickr.com

Międzynarodowy Dzień Wymiaru Sprawiedliwości

Przypada dziś Międzynarodowy Dzień Wymiaru Sprawiedliwości, którego symbolem jest fioletowa wstążka wpięta do stroju przez sędziów, pracowników sądów oraz przedstawicieli zawodów prawniczych.

Międzynarodowy Dzień Wymiaru Sprawiedliwości, to okazja, by przyjrzeć się temu jak funkcjonuje on w naszym kraju. Prawnik dr Grzegorz Skrobotowicz zauważa, że w ostatnich latach polski wymiar sprawiedliwości przechodzi wiele zmian.

W mojej ocenie kierunek zmian jest dobry. Oczywiście zmiany nie mogą odbywać się bez ludzi, bez ich udziału i zaangażowania. Mam tu na uwadze chociażby ostatnie działania podejmowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości dotyczące ochrony praw ofiar i ich wzmocnienia, czy też alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów i sporów. Te kierunki w swoim założeniu biorą pod opiekę i szczególną ochronę tych, którzy zostali pokrzywdzeni przestępstwami, a to jeden z istotnych elementów wymiaru sprawiedliwości – akcentuje dr Grzegorz Skrobotowicz.

Data Międzynarodowego Dnia Wymiaru Sprawiedliwości jest nieprzypadkowa. Ma upamiętniać rocznicę śmierci włoskiego sędziego śledczego Giovanniego Falcone, który został zamordowany przez sycylijską mafię 23 maja 1992 roku.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl