XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

Na Jasną Górę przybyła XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Odbywa się ona pod hasłem: „Polska odnawia małżeńskie śluby”.

Dziś na szczycie o godz. 11:00 sprawowana będzie Eucharystia. Podczas Mszy św. odnowione zostaną przyrzeczenia małżeńskie. Nastąpi złożenie przyrzeczeń przez nowych Doradców Życia Rodzinnego i zawierzenie Małżeństw i Rodzin Królowej Polski.

Wczoraj przybyłe rodziny wysłuchały wykładu w Sali Ojca Kordeckiego, wzięły udział w Drodze Krzyżowej i Apelu Jasnogórskim, któremu przewodniczył ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej.

Każda pielgrzymka nie zależnie jaką przybiera formę ma wymiar i pokutny, modlitewny nade wszystko ale też formacyjny. (…) Cel jest zawsze ten sam z jednej strony pogłębienie wiedzy, wyczulenie na aktualne sprawy dotyczące duszpasterstwa rodzin, zagrożenia, na ile da się je w krótkim czasie jakoś wyartykułować, ale nade wszystko modlitwa – podkreślał ks. bp Jan Wątroba.

Program pielgrzymki:

Sobota, 21 września 2013 r.

15.30 – Msza Św. ( kaplica Matki Bożej Królowej Polski)

17.00 – Wykład dla wszystkich

19.30 – Droga Krzyżowa ze świecami na Wałach

21.00 – Apel Jasnogórski – przewodniczy J.E.Bp Jan Wątroba

21.30 – Czuwanie modlitewne w intencji Rodzin

Niedziela, 22 września 2013 r.

9.00 – Wykład dla wszystkich

10.30 – Na Szczycie- Przygotowanie do Eucharystii

11.00 – Msza Św.

– odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

– złożenie przyrzeczeń przez nowych Doradców Życia Rodzinnego

– zawierzenie Małżeństw i Rodzin Królowej Polski

Jak co roku również jest to okazja by w parafiach odnowić przysięgi małżeńskie na głównej Mszy Św.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl