Leśnicy u Królowej Polski

Ponad 10 tysięcy osób zgromadziła w sobotę na Jasnej Górze 17. Pielgrzymka Leśników. Wzięli w niej udział pracownicy leśnictwa, gospodarki wodnej, parków narodowych, szkół leśnych oraz przedstawiciele ruchów ekologicznych.

 „Niezmiennie modlimy się o spokój dla naszego środowiska i naszej przyrody, ten spokój jest zawsze potrzebny, biorąc pod uwagę to, że my spokojnie gospodarujemy przyrodą. A chcemy też, żeby ten spokój był wokół leśników, żeby wszyscy zrozumieli naszą misję, którą staramy się też przekazywać” – powiedział, cytowany przez biuro prasowe sanktuarium, dyrektor generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak.

Poza leśnikami i ekologami w pielgrzymce wzięli też udział przedstawiciele parlamentu, resortu środowiska i instytutów naukowych. Pielgrzymi we wspólnym pochodzie przeszli Aleją Sienkiewicza na Jasną Górę.

Na placu pod szczytem Jasnej Góry uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej. Wraz z uczestnikami pielgrzymki modlił się też ks. bp Edward Janiak, krajowy duszpasterz leśników.

„Leśnicy to środowisko specyficzne, w Polsce jest w sumie ok. 26 tys. leśników, z czego prawie połowa przyjeżdża na te spotkania” – powiedział ks. bp Edward Janiak.

Ordynariusz rzeszowski wskazał, że leśnicy spotykają się na Jasnej Górze, by rozmawiać o etosie pracy i ekologii. „Tej czystości takiej, która właściwie zaczyna się od człowieka, bo jak człowiek nadużywa naturę w sensie takim agresywnym, to właściwie to wszystko do człowieka wraca” – wyjaśnił ks. bp Edward Janiak.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl