33. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

Na Jasną Górą przybędzie dziś 33. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. To forma umacniania wiary i więzi z Bogiem, szczególnie w sferze życia rodzinnego.

Modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 15:30 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, Mszą św. w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył będzie ks. bp Jan Wątroba.

Później zaplanowano koncert i świadectwo zespołu Moja Rodzina. Zaraz po nim wierni wezmą udział w Drodze Krzyżowej oraz Apelu Jasnogórskim.

W niedzielę drugiego dnia pielgrzymki, uczestnicy będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Na wagę tego aktu zwraca uwagę ks. bp Jan Wątroba, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP.

Małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy także tych, którzy nie będą mogli pielgrzymować na Jasną Górę, aby w swoich świątyniach na Mszy św. w niedzielę odnawiali przyrzeczenia. Prosimy duszpasterzy, aby zorganizowali w czasie Mszy św. taką możliwość. Jest to szczególny dzień, w którym wszyscy w ojczyźnie łączymy się duchowo i modlimy o wierność małżeńską, o to, aby małżonkowie jak najpiękniej mogli zrealizować swoje powołanie i aby rodziny nasze były Bogiem silne – podkreśla ks. bp Jan Wątroba.

Uczestnicy pielgrzymki będą mogli również wysłuchać m.in. wykładu na temat wychowania dzieci i młodzieży. W niedzielę będzie także sprawowana Msza św. na szczycie jasnogórskim.

Pielgrzymowanie, zorganizowane przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy KEP, zakończy się uroczystym zawierzeniem małżeństw i rodzin Królowej Polski.

RIRM

drukuj