„Okryci płaszczem Maryi” – Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego 

Pod hasłem „Okryci płaszczem Maryi” odbędzie się dziś III Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Jasną Górę.

Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 11.00 w Bazylice Jasnogórskiej. Następnie pielgrzymi będą uczestniczyć w konferencjach dotyczących poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

W programie jest także Koronka do Miłosierdzia Bożego, uroczyste nabożeństwo nałożenia Płaszcza Matki Bożej z Guadalupe oraz ofiarowanie się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, podkreślił, że modlitwa ma fundamentalne znacznie w obronie życia nienarodzonych.

– Niewątpliwie jest to modlitwa, która poprzez swój duchowy wymiar, jest najważniejsza. Bez niej nie powinniśmy rozpoczynać żadnych innych dzieł w tym temacie. Do Naszej Jasnogórskiej Pani przyjeżdżają pielgrzymi. Do Maryi, która wspiera ich w dziele obrony życia, ale także obrony tych, którzy podejmują trud obrony życia. Mam nadzieję, że ta kolejna pielgrzymka przyniesie błogosławione owoce w dziele obrony życia nienarodzonych – wskazał ks. Tomasz Kancelarczyk.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego trwa 9 miesięcy. Polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca świętego oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane postanowienia lub wyrzeczenia. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj