Warszawscy bezdomni będą pielgrzymować z osobami niepełnosprawnymi

Podczas XXIII Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych na Jasną Górę, 5 sierpnia, grupa warszawskich bezdomnych, wspieranych przez Braci Mniejszych Kapucynów zaangażuje się w opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Bezdomni zaniosą także do Pani Jasnogórskiej intencje osób, które pomogą im w przygotowaniach do pielgrzymki.

Sierpień to czas wędrówki do Pani Jasnogórskiej. W tym miesiącu, w specjalnie zorganizowanych grupach, z różnych miejsc w Polsce wyruszają piesze pielgrzymki do Częstochowy. Grupa warszawskich bezdomnych, na co dzień wspieranych przez Braci Mniejszych Kapucynów już po raz 6 wkroczy na pątniczy szlak. W tym roku bezdomni pójdą razem z osobami niepełnosprawnymi, których wspiera Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Grupie około 20 podopiecznych Fundacji Kapucyńskiej będzie towarzyszyć 10 bezdomnych z Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Pielgrzymka rozpocznie się 5 sierpnia Eucharystią, sprawowaną o godz. 6.00 w kościele św. Józefa przy ul. Deotymy w Warszawie.

Dla osób mieszkających na ulicy, uczestnictwo w pielgrzymce jest wyjątkowym przeżyciem. Daje im nadzieję, pozwala spojrzeć w głąb samego siebie oraz zjednoczyć się z innymi wiernymi i z Bogiem. Bezdomni angażując się w opiekę nad osobami niepełnosprawnymi chcą przede wszystkim podarować im swą bezinteresowną pomoc. Pragną także pokazać, że oni sami „potrafią nie tylko brać, ale i dawać” – podkreśla br. Michał Gawroński, opiekun tegorocznej grupy bezdomnych.

Ci, którzy chcą wesprzeć bezdomnych na pielgrzymkowym szlaku, proszeni są o wysyłanie bądź osobiste dostarczenie do klasztoru braci kapucynów w Warszawie najpotrzebniejszych dla pątników rzeczy, takich jak m.in.: ręczniki, bielizna, plecaki, śpiwory, namioty i inne istotne przedmioty. Osoby bezdomne za otrzymane wsparcie zaniosą do Pani Jasnogórskiej intencje swoich darczyńców, którzy fizycznie nie mogą im towarzyszyć w wędrówce. Modlitwy, prośby, czy też podziękowania można składać z darami lub przesłać drogą mailową na adres fundacji biuro@fundacja-kapucynska.org.

TV Trwam News

 

 

drukuj