V Pielgrzymka osób jąkających się na Jasną Górę

Już dziś, w Klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze spotka się grono osób jąkających się oraz tych wyleczonych z jąkania. Zamysłem spotkania jest chęć podziękowania za łaskę powrotu do zdrowia oraz chęć wyproszenia wsparcia dla osób aktualnie leczących się.

Specjalną intencją tegorocznej pielgrzymki jest prośba o dar roztropności dla osób odbierających nadzieję jąkającym się, osobom leczącym się oraz tym, które nie podjęły jeszcze trudu terapii.

W programie V Pielgrzymki Osób Jąkających znajduje się konferencja na temat jąkania oraz osób jąkających. Tegoroczne spotkanie będzie również okazją do zawierzenia Kliniki oraz wszystkich jej, obecnych i przyszłych, pacjentów Najświętszej Marii Pannie.

Spotkanie odbędzie w Sali Konferencyjnej Domu Pielgrzyma przy Klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze. Patronat nad pielgrzymką ponownie objął Jego Eminencja ks. bp Jan Wątroba. Tradycyjnie też, w dniu tym odbędą się bezpłatne konsultacje dla osób jąkających.

Program Spotkania na Jasnej Górze:

10:00 – 11:00  Droga Krzyżowa na wałach klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze. (spotkanie na wałach, przy I stacji Drogi Krzyżowej)

12:00 – 13:00  Msza Św. w intencji osób jąkających się, ich rodzin, bliskich, znajomych. Mszę Św. odprawi Jego Eminencja ks. biskup Jan Wątroba. Msza Św. będzie odprawiona w kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej

14:00 – 15:15  Bezpłatna konsultacja logopedyczna dla osób jąkających (Sala Konferencyjna Domu Pielgrzyma; ilość miejsc ograniczona)

15:15 – 17:00  Wykład neurologopedy mgr Ewy Galewskiej : “Jąkanie – natura i terapia”; prezentacja efektów terapii; spotkanie z uczestnikami terapii

Zgłoszenia osób na bezpłatne konsultacje pod numerami telefonów: (22) 621-39-41 lub  501-619-643

RIRM

drukuj