fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Częstochowa: 110 pokoi Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze dla medyków

Dom Pielgrzyma na Jasnej Górze bezpłatnie udostępni 110 pokoi częstochowskim pracownikom służby zdrowia, którzy w trosce o najbliższych muszą pozostać poza domem – zdecydowali ojcowie paulini, gospodarze częstochowskiego sanktuarium.

„Jesteśmy gotowi na przyjęcie tych osób, które będą tego potrzebowały w tym szczególnym czasie epidemii, chodzi przede wszystkim o lekarzy, pielęgniarki, ratowników” – powiedział w piątek przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra OSPPE.

„Podejmujemy pewne kroki, żeby po prostu, zwyczajnie pomóc – w takim wymiarze, w jakim możemy. Jesteśmy też miejscem, które oczywiście modlitewnie wspiera całą ojczyznę, i tych, którzy łączą się z nami duchowo” – dodał.

Z pokoi w Domu Pielgrzyma mogą korzystać pracownicy trzech placówek medycznych w Częstochowie: Miejskiego Szpitala Zespolonego, Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Chodzi o osoby, które z uwagi na charakter swojej pracy – w tym częsty kontakt z osobami podejrzanymi o możliwość zakażenia koronawirusem lub zakażonymi – nie chcą lub nie mogą wracać do domów w obawie o życie i zdrowie swoich najbliższych.

Dom Pielgrzyma na Jasnej Górze nosi imię Jana Pawła II; jest pamiątką pierwszej pielgrzymki do Polski papieża z 1979 r.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl