fot. Monika Bilska

W sobotę XXI Duchowa Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę

Już jutro odbędzie się XXI Duchowa Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. Ze względu na pandemię liczba uczestników jest ograniczona. Ze zgromadzonymi u stóp Jasnogórskiej Pani możemy łączyć się również duchowo. Transmisję z pielgrzymki przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Modlitewne spotkanie odbędzie się w roku, w którym przypada 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II oraz w oczekiwaniu na beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

– Po raz pierwszy z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, nie na wałach. Nie na tym potężnym placu, ale w kaplicy przy samym obrazie, w samej sercu naszego narodowego sanktuarium – zaznaczył o. Grzegorz Woś CSsR, opiekun młodzieżowych kół przyjaciół Radia Maryja.

Pielgrzymce przyświeca hasło „Wszystko postawiłem na Maryję”. O. Grzegorz Woś wyjaśnił znaczenie tych słów w dzisiejszych czasach.

– „Wszystko postawiłem na Maryję” to oczywiście słowa Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który – szczególnie też w tych trudnych czasach – uczy nas, jak należy żyć, jak należy swoje życie powierzyć Bogu, stawiając wszystko na Matkę Najświętszą. Ona jest najpewniejszą drogą do Boga i zaprowadzi nas do Tego, który jest naszym Panem i Odkupicielem – podkreślił kapłan.

Mszy św. o godz. 17.30 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński, biskup pomocniczy diecezji radomskiej.

 – W tym roku zapraszamy przed wszystkim przed odbiorniki telewizyjne i radiowe. Za pośrednictwem TV Trwam i Radia Maryja łączymy się z tymi wszystkimi, którzy zostali  w swoich domach, swoich wspólnotach i w taki sposób też się razem modlimy. Tu na Jasnej Górze będą przedstawiciele młodzieży z różnych miast naszej Ojczyzny i w ten sposób też taką wspólnotę będziemy tworzyli – dodał opiekun młodzieżowych kół przyjaciół Radia Maryja.

Na Jasną Górę zostanie zawiezione kilkaset intencji, które młodzi przesłali drogą mailową.

– W sposób szczególny te intencje są tutaj obecne, składamy je na ołtarzu i ufamy, że Maryja przedstawi je Dobremu Bogu. Gromadzimy się po to, aby wspólnie się modlić, umacniać, by też prosić o potrzebne łaski dla nas, dla naszych rodzin – zaznaczył o. Grzegorz Woś CSsR.

Wielu z młodych będzie śledziło spotkanie za pośrednictwem mediów. Pamiętajmy także, że do pielgrzymki duchowej należy się przygotować.

– Najważniejsze jest to, żeby uczestniczyć w tej pielgrzymce również i duchowo. Uczestniczyć, to znaczy nie tylko oglądać, nie tylko słuchać, nie tylko patrzeć, co się tam dzieję, jak to wszystko wygląda, ale rzeczywiście żeby to przeżywać. Zachęcam również do tego, aby w szczególny sposób przygotować się do tego przed telewizorem, by np. ubrać się pielgrzymkowo, tak jakbyśmy faktycznie na Jasną Górę mieli się wybierać – powiedział redemptorysta.

O. Grzegorz Woś zachęca również, aby w tym dniu uczestniczyć wcześniej we Mszy św. w swoim kościele parafialnym oraz przystąpić do Komunii Świętej. Na zakończenie transmisji dowiemy się m.in. w jakim dniu w 2021 roku odbędzie się kolejna pielgrzymka.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl