fot. PAP/Waldemar Deska

Ks. bp I. Dec: Radio Maryja najsilniejszym głosem Kościoła w Europie

Radio Maryja to dziś najsilniejszy głos Kościoła katolickiego w Europie – mówi ks. bp Ignacy Dec. Biskup diecezji świdnickiej o godzinie 18.00 będzie przewodniczył Mszy św., która zainauguruje jubileuszową, 25. pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

W tym roku modlitewnemu spotkaniu będzie towarzyszyło hasło „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Nawiązuje ono do trwającego jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Ks. bp Ignacy Dec, który będzie głosił dziś homilię, zwraca uwagę, że toruńska rozgłośnia jest darem Pana Boga na trudne czasy.

– Radio Maryja to jest dzisiaj najsilniejszy głos Kościoła katolickiego w Europie i chyba w świecie. Trzeba to przyjąć jako dar Pana Boga na ten czas, w jakim jesteśmy. Pan Bóg zawsze dawał w odpowiednim czasie odpowiednich ludzi, odpowiednie narzędzia. Teraz, gdy trwa walka z Panem Bogiem, z rodziną, z życiem, przede wszystkim mamy takie medium, które staje w obronie tych wartości i przypomina, że bez tych wartości nie ma co marzyć o Europie udanej, szczęśliwej – podkreśla ks. bp Ignacy Dec.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie niedzielna Eucharystia,  sprawowana o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Przed Mszą św. zgromadzeni będą mogli obejrzeć program artystyczny w wykonaniu artystów scen polskich pt. „Chrzest Biało-Czerwonej”. Wspólne pielgrzymowanie zakończy Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Transmisję przeprowadzą Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj