fot. twitter.com/JasnaGoraNews

20. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

Na Jasną Górę przybyła dziś 20. Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców. Jubileuszowe spotkanie przebiega pod hasłem: „Pod Twoją obronę, Maryjo, uciekają się kierowcy”.

Centralnym punktem pielgrzymki jest Msza św. w intencji kierowców i dobroczyńców MIVA Polska. Eucharystii przewodniczy sekretarz Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji, o. dr Kazimierz Szymczycha, a homilię wygłosi krajowy duszpasterz kierowców, ks. dr Marian Midura.

Ze względu na pandemię w pielgrzymce bierze udział ograniczona liczba osób. Dyrektor MIVA Polska, ks. Jerzy Kraśnicki, zachęca wszystkich kierowców i użytkowników pojazdów do duchowej łączności w modlitwie.

– W tym roku jest to jubileuszowa pielgrzymka, odbywająca się w trudnym czasie, dlatego uczestniczy w niej tylko delegacja. Natomiast inni uczestnicy przekazali swoje intencje i będą łączyć się duchowo z tymi, którzy będą na Jasnej Górze. Będziemy się modlić o bezpieczną jazdę dla wszystkich użytkowników drogi – mówi ks. Jerzy Kraśnicki.

Pielgrzymce towarzyszyć będą również intencje dziękczynne. Kierowcy, którzy są dobroczyńcami misjonarzy, przekażą zebraną w ramach akcji „Promienie Miłosierdzia” sumę prawie 50 tys. zł na wózki dla niepełnosprawnych na misjach.

Pielgrzymkę zakończy nabożeństwo drogi krzyżowej w intencji ofiar wypadków drogowych.

RIRM

drukuj