VIII Piesza Pielgrzymka z Legnicy do Krzeszowa

Wyruszyła VIII Piesza Pielgrzymka z Legnicy  do Diecezjalnego Sanktuarium w Krzeszowie. Pielgrzymi zmierzają na doroczny, Wielki Odpust Krzeszowski, który odbędzie się 15 sierpnia w uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

O godz.12.00 zostanie sprawowana uroczysta Eucharystia, której  będzie przewodniczył i homilię wygłosi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Baxant, biskup litomierzycki. Msza Św. będzie poprzedzona procesją z ikoną Matki Bożej Łaskawej. Tej Mszy św.

 „Pielgrzymi i turyści przybywający do Krzeszowa stwierdzają, że to Sanktuarium jest coraz piękniejsze. Najpiękniejsze jest ono wtedy, gdy jest w nim wielu pielgrzymów. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza rodziny, na tegoroczny Wielki Odpust Krzeszowski”- zwrócił się do wiernych ks. Bp. Stefan Cichy, Biskup Legnicki.

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl