(fot. A. Piekarska)

Na Jasną Górę ruszyła 34 Piesza Pielgrzymka Toruńska

Toruńska pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Maryjo prowadź nas drogą wiary”. Wędrówkę poprzedziła transmitowana w Radiu Maryja Msza św. sprawowana w Katedrze śś. Janów.

 Eucharystii przewodniczył i homilie wygłosił ks. bp Andrzej Suski. Pasterz diecezji toruńskiej powiedział, że pielgrzymka to rekolekcje w drodze a rekolekcje to sprawa naszego sumienia, który jest najbardziej wewnętrznym sanktuarium  Boga w Człowieku.


Pobierz Pobierz

Pielgrzymka wejdzie na Jasną Górę 12 sierpnia o godz. 17.00. Zakończy się po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.30 na Wałach Jasnej Góry.

Ks. Wojciech Miszewski, kierownik Pieszej Pieszej Pielgrzymki z Torunia na Jasną Górę, powiedział, że wędrując na Jasną Górę w kolejnej pielgrzymce pątnicy będą uczestniczyć  w „rekolekcjach w drodze”. Dodał, że przewodniczką „w drodze” będzie jak zwykle Maryja, która pragnie umacniać naszą wiarę, tak jak w Wieczerniku umacniała wiarę Apostołów. Niech ten błogosławiony czas, zgodnie z pragnieniem naszego Pasterza, ks. bp. Andrzeja Suskiego będzie okazją do wytężonej modlitwy o błogosławione owoce rozpoczynającego się w tym roku Maryjnego Nawiedzenia w Diecezji Toruńskiej – dodaje ks. Wojciech Miszewski.

Pielgrzymom towarzyszy duchowo Minipielgrzymka. Włączyły się w nią osoby, które nie mogą się wybrać na pielgrzymkowy szlak. Będą się spotykać na wspólnej modlitwie i Mszy św. w jednym z wyznaczonych kościołów Torunia.  Wezmą także udział w symbolicznym przejściu z modlitwą i pieśnią ulicami miasta. Tegoroczna Minipielgrzymka pragnie jak w poprzednich latach nieść pomoc Ojcu Świętemu i modlić się w aktualnych intencjach Kościoła i świata.

Dziś na Jasna Górę wyruszyła także 35 Pielgrzymka Diecezji Rzeszowskiej. W ciągu roku polskie sanktuaria odwiedza ok. 7 milionów Polaków.

 

[Zobacz galerię]

drukuj