fot. TT/EpiskopatNews

21 marca odbędzie się 40. Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę 

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza na 40. Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę. Odbędzie się ona  21 marca 2020 roku. Jej hasło brzmi: „Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków!”

Jan Paweł II w encyklice „Evangelium Vitae” podkreślał, że „pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”. Stąd przede wszystkim otoczenie modlitwą, ale jednocześnie apel do polskich parlamentarzystów o wykreślenie przesłanki eugenicznej, czyli możliwości zabicia nienarodzonego dziecka ze względu na podejrzenie ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby z ustawy z 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, a także o przyjęcie ustawy zwiększającej pomoc dla niepełnosprawnych do poziomu gwarantującego pokrycie niezbędnych kosztów leczenia i rehabilitacji.

Patronat honorowy nad 40. Pielgrzymką Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę objęli: ks. abp dr Wacław Depo, metropolita częstochowski i ks. bp dr hab. Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Wszelkie informacje nt. pielgrzymki dostępne są na stronie www.pielgrzymka.pro-life.pl.

Wydarzenie można śledzić także na Facebook’u. [tutaj]  

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje bezpłatny przejazd do Częstochowy z Krakowa i z Wieliczki. Zapisów można dokonać pod nr tel. 12 421 08 43.

Wojciech Zięba /radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl