fot. twitter.com

Na Jasną Górę wyruszyła najdłuższa pielgrzymka  

Z Helu wyruszyła w czwartek 38. Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. To najdłuższa pielgrzymka w Polsce. W ciągu 19 dni pielgrzymi pokonają 638 km.

Wierni maszerują pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. W planie jest m.in. modlitwa, śpiew, uczestnictwo w codziennej Eucharystii oraz promocja kaszubskiego folkloru. Na Jasną Górę pielgrzymi planują dotrzeć 12 sierpnia.

Ks. bp Zbigniew Zieliński, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej przypomina, że pielgrzymowanie zawsze przynosi dobre owoce.

– To niezwykły czas i niezwykłe owoce. Wiedzą o tym wszyscy, którzy
w tych pielgrzymkach uczestniczyli, ale także – myślę – każdy z nas wyczuwa doskonale, jak wielka jest wartość pielgrzymowania we wspólnocie. Odkrywania najgłębszych treści wiary, ale także wspierania się w tym trudnym doświadczeniu wędrowania. Pielgrzymka to taka kwintesencja życia, bo przecież życie chrześcijanina to także życie pielgrzyma. Chrześcijanin to człowiek w drodze –
akcentuje ks. bp Zbigniew Zieliński.

Piesza Pielgrzymka Kaszubska wyruszyła po raz pierwszy w 1982 r.
ze Swarzewa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl