fot. Monika Bilska

Taksówkarze modlili się w toruńskim Sanktuarium

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu przybyli taksówkarze. W czwartek przypada bowiem wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców.  

W sanktuarium w południe, z udziałem toruńskich taksówkarzy, sprawowana była Msza św. Kierowcy podczas wykonywania swojej pracy także mogą być świadkami Jezusa mówił w homilii kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

– Kierowcy, taksówkarze jeśli mają mocną wiarę jakże mogą być pięknymi świadkami Jezusa Chrystusa dla tych ludzi, których przewożą. Czasami będąc dość długo, obok drugiego człowieka taksówkarz, może tego człowieka ewangelizować – powiedział do zgromadzonych o. Andrzej Laskosz CSsR.

Taksówkarze modlili się o opiekę św. Krzysztofa.

– Za bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Przede wszystkim za taksówkarzy, ale nie tylko. O to, żebyśmy bezpiecznie przejechali z punktu „A” do punktu „B”, aby był to przejazd bezwypadkowy, aby nikomu nic się nie stało – podkreślił Jarosław Kolas, dyrektor oddziału Hallo Taxi
w Toruniu. 

Bo przecież najważniejsze w drodze jest bezpieczeństwo, a o kolizje nie trudno. 

– Zagapienie się, gdzieś człowiek się rozkojarzy, ktoś wejdzie na przejście. Istnieje mnóstwo sytuacji na drogach, gdzie trzeba uważać i nie dbać tylko i wyłącznie o siebie, ale też o dobro innych kierowców. Przede wszystkim o pieszych – przypominała Andżelika Telus, taksówkarz.

Dlatego aby bezpiecznie dotrzeć do celu podróży należy zachować szczególną ostrożność. O co często apeluje policja.

– W momencie, kiedy przestrzegamy przepisów o ruchu drogowym, dostosowujemy prędkość do aktualnych warunków pogodowych, teoretycznie i praktycznie nie powinno się nic zdarzyć – dodał Janusz Wolski, toruński taksówkarz.

Po Eucharystii – zgodnie ze zwyczajem – odbyło się święcenie pojazdów. Obchodzone dziś wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców to też Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj