fot. Monika Bilska

Toruń: modlitwa ekspiacyjna za profanację obrazu Matki Bożej

W toruńskim Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II trwa modlitwa ekspiacyjna za profanację obrazu Matki Bożej. Podczas Mszy św., która rozpoczęła się o godzinie 12.00, torunianie modlą się w intencji Polski oraz polskich rodzin.

Wierni zgromadzili się w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, by przepraszać za deprawacje i bluźnierstwa, które uderzają w człowieka i Kościół.

– Na niszczenie rodziny, dzieci i młodzieży, szarganie naszych świętości, w tym Krzyża i cudownego obrazu Matki Bożej Królowej Polski, nie możemy być obojętni. Na poniewieranie naszej Najświętszej Matki musimy reagować – skutecznie reagować, bo to pójdzie jeszcze dalej – podkreśla założyciel i dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Jak pokazują ostatnie wydarzenia w naszej ojczyźnie – ataki na Kościół idą coraz dalej. Przykładem jest chociażby profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

– W naszej Ojczyźnie, katolickim kraju, Matka Boża jest obrażana. (…)  Chcemy też tu, w Sanktuarium, dokonać przeproszenia Pana Boga i Matki Bożej, za to wszystko, co jest złe i grzeszne (…). Ufamy też, że będzie wielu pielgrzymów, którzy chcą też Pana Boga i Matkę Bożą przeprosić za grzechy naszego narodu.” – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Modlitwa ekspiacyjna odbywa się w szczególnym dniu. To 99. rocznica urodzin św. Jana Pawła II [czytaj więcej], a także trzecia rocznica konsekracji toruńskiego sanktuarium. [czytaj więcej]

Dlatego ta modlitwa ekspiacyjna w tym wyjątkowym dniu, wyjątkowym miejscu: żeby Polacy powracali przede wszystkim do wiary katolickiej, by jej bronili, bo dzisiaj trzeba bronić wiary katolickiej – tłumaczy o. Andrzej Laskosz CSsR.

Dziś w Sanktuarium – wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II zostanie także poświęcony ołtarz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Matki Bożej, która złożyła nam obietnicę, że „Kościół nie będzie prześladowany, jeśli ludzie będą się gorliwie modlić”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj