fot. Monika Bilska

Toruń: W niedzielę w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II rozpoczną się „Dni ze św. Janem Pawłem II”

Już jutro w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczną się „Dni ze św. Janem Pawłem II”.

Dla wiernych będzie to szczególna okazja do zgromadzenia się na wspólnej modlitwie i pogłębieniu nauczania Papieża Polaka. „Dni ze św. Janem Pawłem II” potrwają do 22 października.

To będzie liturgiczne przygotowanie do odpustu, który będzie można uzyskać 16 i 22 października – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz Sanktuarium.

– 16 października – dzień wyboru Jana Pawła II – na Stolicę Piotrową, ale też 22 października. To dwa dni związane z Janem Pawłem II, w których możemy uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłą osobę. Ci, którzy nie mogą przybyć, łącząc się duchowo z naszym miejscem i będąc w stanie łaski uświęcającej, mogą ten odpust uzyskać – zaznacza o. Andrzej Laskosz CSsR.

22 października sprawowana będzie Msza św. odpustowa. W „Dniach ze św. Janem Pawłem II” wezmą udział wspólnoty kościoła katolickiego takie jak między innymi Żywy Różaniec, Neokatechumenat i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Do uczestnictwa w wydarzeniu są zaproszeni wszyscy pielgrzymi oraz słuchacze Radia Maryja i widzowie Telewizji Trwam.

RIRM

drukuj