fot. Monika Tomaszek

O. T. Rydzyk CSsR podczas uroczystości 8. rocznicy konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II: To słuchacze Radia Maryja wybudowali ten kościół

Jak szybko czas biegnie. Osiem lat temu legat papieski, ks. kard. Zenon Grocholewski, z 50 księżmi biskupami, arcybiskupami i kardynałami poświęcał ten kościół. Sanktuarium było budowane przez cztery lata od poświęcenia placu (…). To słuchacze Radia Maryja wybudowali ten kościół. Razem i zjednoczeni z Panem Jezusem możemy uczynić wiele w Kościele – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja, w czasie uroczystości ósmej rocznicy konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Osiem lat temu miała miejsce uroczystość konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

– Jak szybko czas biegnie. Osiem lat temu legat papieski, ks. kard. Zenon Grocholewski, z 50 księżmi biskupami, arcybiskupami i kardynałami poświęcał ten kościół. Sanktuarium było budowane przez cztery lata od poświęcenia placu (…). To słuchacze Radia Maryja wybudowali ten kościół. Razem i zjednoczeni z Panem Jezusem możemy uczynić wiele w Kościele. Ta świątynia, Radio Maryja, dzieła przy nim powstałe są na to dowodem – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja odniósł się także do 80. rocznicy zdobycia Monte Cassino i 104. rocznicy narodzin świętego Jana Pawła II.

Właśnie dzisiaj jest 80. rocznica. Polacy zwyciężyli. Byli zjednoczeni i razem marzyli o wolności, razem pracowali dla zwycięstwa prawdy, marzyli o wolności dla naszej Ojczyzny, ale i dla świata. 104 lata temu narodził się święty Jan Paweł II. Lekarze mówili rodzicom: „Należy go usunąć”. Mądra matka żyjąca w prawdzie i kochająca Boga, a także mądry ojciec powiedzieli: „Nie”. Dzisiaj cieszymy się jego świętością, tym wszystkim, co zrobił dla Polski, Kościoła i świata. Wyciągnijmy z tego wnioski. Módlmy się, żebyśmy byli podobni do rodziców świętego Jana Pawła II, ale także do niego i Polaków walczących o wolność, do tych wszystkich, którzy budują Kościół, Ojczyznę, świat w prawdzie oraz miłości – zaakcentował dyrektor Radia Maryja.

radiomaryja.pl

drukuj