fot. PAP/Grzegorz Jakubowski

Toruń staje w obronie świętego Jana Pawła II

Kolejne miasta stają w obronie świętego Jana Pawła II. Rada Miejska w Toruniu przez aklamację przyjęła stanowisko, w którym wyraziła zdecydowany protest wobec prób kwestionowania i podważania autorytetu oraz zasług Papieża Polaka. W dokumencie podkreślono też szczególnie miejsce Jana Pawła II w historii Polski oraz jego związki z Toruniem.

Wiceprezydent Torunia, Adrian Mól, zwrócił uwagę, że stanowisko udało się przyjąć ponad podziałami politycznymi. Wskazał też na wyróżnienia, jakimi uhonorowany został Papież Polak w mieście i całym regionie.

– Jan Paweł II, jeszcze jako biskup i kardynał, wielokrotnie odwiedzał nasz region, nasze miasto. To zostało odzwierciedlone w wielu wyróżnieniach, bo zarówno Jan Paweł II jest honorowym obywatelem Torunia, jak i patronem województwa kujawsko-pomorskiego. Z kolei Uniwersytet Mikołaja Kopernika uhonorował świętego Jana Pawła II tytułem doktora honoris causa. Stanowisko rady miasta ma znaczenie symboliczne, bowiem wszystkie formacje, które współpracują, podjęły taką decyzję ponad podziałami. Myślę, że jest to zgodne z wolą mieszkańców Torunia – powiedział Adrian Mól.

Jednogłośnie uchwałę w obronie św. Jana Pawła II podjęła też Kalwaria Zebrzydowska.

Inicjatorem jest burmistrz Augustyn Ormanty. Samorządowiec wskazał, że w obliczu krzywdzących medialnych opinii na temat św. Jana Pawła II, moralnym obowiązkiem gminy była obrona Papieża Polaka – patrona miasta.

Uchwały Rad Miast są reakcją na nasilające się w ostatnim czasie ataki środowisk liberalno-lewicowych na osobę św. Jana Pawła II.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl