Ks. kard. Zenon Grocholewski z wizytą w Radiu Maryja

Ks. kard. Zenon Grocholewski odwiedził Toruń i Radio Maryja. Były prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej sprawował też Mszę św. w Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Ks. kard Zenon Grocholewski przyznał, że wizyty w toruńskim sanktuarium sprawiają mu dużo radości, także dlatego, że sam mógł konsekrować tę świątynię.

– Miałem to szczęście konsekrować tę świątynię, ale pamiętam, jak kiedyś odwiedzałem jeszcze miejsce budowy. Wtedy powiedziałem ojcu Tadeuszowi, że jak to Sanktuarium wybudujecie, to bardzo chętnie będę je konsekrował. Nie spodziewałem się, że ledwo miną cztery lata i poproszą mnie o tę konsekrację. Było to dla mnie bardzo dużą radością. Wspominam z wielką sympatią tę uroczystość. Cieszę się, że Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II teraz tętni życiem, rozwija się. Zawsze, kiedy odwiedzam to miejsce – spotykam tam coś nowego – podkreślał ksiądz kardynał.

Były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej powiedział, że z Toruniem i Rodziną Radia Maryja głębiej związał się „dzięki” „Gazecie Wyborczej”.

– Mówiąc szczerze, to bardziej zainteresowałem się tym środowiskiem dzięki „Gazecie Wyborczej”, która starała się mnie wrobić przeciwko wam. Przeciwko Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, na co trudno było sobie pozwolić, byłem odpowiedzialny za szkoły katolicie, nie miałem zamiaru być jakąś „bombą” przeciwko szkole katolickiej i to jeszcze używając argumentów kompletnie absurdalnych – mówił ks. kard. Zenon Grocholewski.


Całość wywiadu z ks. kard. Zenonem Grocholewskim

TV Trwam News/RIRM

drukuj