W całym kraju ciepło, ale burzowo

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie i północno-zachodnie oraz częściowo zachodnia Rosja i basen Morza Czarnego znajdować się będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Francją, Czechami, Turcją oraz Morzem Barentsa.

Polska będzie pod wpływem rozległego niżu znad Francji i Czech, na północy kraju zaznaczał się będzie ciepły front atmosferyczny. Z południa napływać będzie gorąca i wilgotna zwrotnikowa masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie spadało.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, a na południowym zachodzie do 40 mm. Jedynie miejscami na południu oraz na południowym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, i bez opadów. Temperatura maksymalna od 21 st., 24 st. na północnym wschodzie kraju do 30 st. w centrum i do 33 st. na południu. Wiatr umiarkowany, na południu kraju okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie w zachodniej i północnej połowie kraju, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm, a na południowym zachodzie do 30 mm. Temperatura minimalna od 15 st. na północnym wschodzie do 20 st. w centrum i 22 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, a wysoko w górach 120 km/h.

PAP/RIRM

drukuj