W rejonach podgórskich deszcz ze śniegiem

Jak podaje IMGW, Europa południowa oraz centralna będą pod wpływem wyżów z centrami nad Alpami oraz Czechami. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą niże z ośrodkami nad Morzem Północnym i Półwyspem Kolskim. Pogodę w Polsce kształtować będzie wyż znad Czech, z zachodu napływać będzie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1021 hPa i będzie spadać.

W czwartek w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i małe, początkowo miejscami duże. We wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem miejscami także rozpogodzenia; na południowym wschodzie stopniowo zanikające słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, a w Karpatach śniegu.

Temperatura maksymalna od 4 do 7 st., chłodniej na Suwalszczyźnie – około 3 st. oraz w rejonach podgórskich Karpat – od 1 do 3 st. Wiatr na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Poza tym wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, a na południowym wschodzie początkowo północno-zachodni i zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, po północy na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim wzrastające do całkowitego, na wybrzeżu zachodnim nad ranem możliwe słabe opady deszczu. Na południowym wschodzie kraju (od Małopolski po południe Lubelszczyzny) mgły, miejscami zmniejszające widzialność do 100 m; w rejonach mgieł zachmurzenie całkowite.

Temperatura minimalna od -4, -3 st. na południowym wschodzie, około 0 st. w centrum, do 2, 4 st. na wybrzeżu. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, na północy porywisty, a na wybrzeżu dość silny, w porywach do 65 km/h. Jedynie na południowym wschodzie wiatr słaby, z kierunków południowych.

W piątek na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie rano w rejonach mgieł całkowite. Na południu Lubelszczyzny, na Podkarpaciu oraz miejscami w Małopolsce początkowo mgły, lokalnie zmniejszające widzialność do 100 m. Na wybrzeżu i Pomorzu zachmurzenie całkowite, po południu przejaśnienia; okresami opady deszczu.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe wzrastające do całkowitego i słabe opady deszczu przemieszczające się z północnego zachodu w głąb kraju, na północnym wschodzie wieczorem przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 do 6 st., chłodniej na Suwalszczyźnie – około 2 st. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, na północy oraz w rejonach podgórskich porywisty, a na wybrzeżu okresami dość silny w porywach do 65 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj