Premier rozmawia z ministrami energii, obrony i zdrowia nt. sytuacji pogodowej

O godz. 9.00 w kancelarii premiera rozpoczęła się narada premiera Mateusza Morawieckiego z ministrami: obrony Mariuszem Błaszczakiem, zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz energii Krzysztofem Tchórzewskim na temat sytuacji po przejściu orkanu Fryderyka. Spotkanie zapowiedziała rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

„O godzinie 9:00 w KPRM narada Premiera @MorawieckiM z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, ministrem obrony narodowej – @mblaszczak, ministrem zdrowia – Łukaszem Szumowskim na temat sytuacji w kraju po przejściu orkanu #Fryderyka” – napisała J. Kopcińska na Twitterze.

Wcześniej, po godz. 8, odbyła się odprawa premiera Morawieckiego i szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego z szefami poszczególnych służb na temat aktualnej sytuacji pogodowej po przejściu nad Polską orkanu Fryderyka.

W piątek rano szef rządu na Twitterze podziękował „wszystkim, którzy pracowali i pomagali tej nocy” i zapowiedział na godz. 8 naradę z komendantem głównym PSP Leszkiem Suskim, komendantem policji Jarosławem Szymczykiem oraz wojewodami. W spotkaniu uczestniczyli też m.in. szef KPRM Michał Dworczyk i wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

„Priorytet – jak najszybsza pomoc poszkodowanym” – napisał premier.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl