fot. PAP/Zbigniew Meissner

D. Tusk podwyższał Polakom wiek emerytalny, a sam poszedł na wcześniejszą unijną emeryturę

Szef rządu odniósł się do artykułu dziennika „Fakt” o tym, że przewodniczący PO skorzystał z przepisów, które dają mu możliwość wcześniejszej wypłaty euroemerytury. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Donald Tusk dołączył do milionów beneficjentów polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości.  

Były przewodniczący Rady Europejskiej otrzymuje miesięcznie ok. 21 tysięcy złotych brutto. Do tej informacji odniósł się w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

– Prasa donosi, że Donald Tusk przeszedł na emeryturę. Zastanawiacie się, w jakim wieku zaczął ją pobierać? W wieku 65 lat. Wszystkim Polakom podniósł wiek emerytalny do 67 lat, a sam szybciutko skorzystał z tego, że Prawo i Sprawiedliwość wyrzuciło do śmieci jego podwyżkę wieku emerytalnego. Donald Tusk dołączył do milionów beneficjentów polityki Prawa i Sprawiedliwości – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał, że to pokazuje hipokryzję szefa PO. Premier przypomniał, że Donald Tusk wyjechał do Brukseli, a Polakom zostawił wyższy wiek emerytalny i głodowe świadczenia.

Tak to już jest z naszą opozycją, jej działania to dokładna odwrotność obietnic składanych przed wyborami – powiedział Mateusz Morawiecki.

Tymczasem rząd PiS wprowadził 13. i 14. emeryturę, a także emeryturę bez podatku. Dodatkowo w tym roku przeprowadzono rekordową waloryzację świadczeń.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl