Niemcy: rusza 83 edycja targów „Grüne Woche”

W Niemczech rozpoczną się dziś międzynarodowe Targi Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa – „Grüne Woche”. To już 83 edycja wydarzenia.

Co roku w targach biorą udział wystawcy z całego świata. To ważne wydarzenie m.in. dla producentów żywności, maszyn rolniczych i przedsiębiorców związanych z ogrodnictwem, gdyż wystawy odwiedzane są przez kilkaset tysięcy turystów. Polscy przedsiębiorcy również prezentują swoje produkty. To niewątpliwie okazja do zbycia zdrowej żywności.

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, który weźmie udział w tragach, zwraca uwagę, że w Berlinie zaprezentujemy całą paletę rodzimych produktów. Wśród towarów sprzedawanych za granicę do najbardziej znanych należą m.in. jabłka.

– Mleko, mięso, jabłka – praktycznie wszystkie nasze produkty, ponieważ 80 proc. eksportujemy do krajów Unii Europejskiej, w tym najwięcej do Niemiec. Dlatego takie targi są potrzebne dostawcy, aby utrzymywać ciągle pozycję na rynku – wskazuje szef resortu rolnictwa.

Minister Krzysztof Jurgiel podczas wizyty w Niemczech spotka się m.in. z ministrem odpowiedzialnym za rolnictwo Christianem Schmidtem. Szef resortu będzie rozmawiał także z głównym lekarzem weterynarii nt. ASF-u. Podczas spotkań ministrów państw unijnych pojawi się również temat Wspólnej Polityki Rolnej.

Targi „Grüne Woche” organizowane są co roku w styczniu na terenach Targów Berlińskich w zachodniej części miasta. Pierwsze odbyły się 1926 r. W tym roku zakończą się 28 stycznia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl