fot. TT/PremierRP

Min. M. Dworczyk: Premier raz w tygodniu będzie odbywał konsultacje z samorządowcami

Rząd uruchomił już ponad 470 mln zł na walkę z koronawirusem; premier Mateusz Morawiecki średnio raz w tygodniu w ramach wideokonferencji będzie odbywał konsultacje z samorządowcami – zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk po środowym spotkaniu szefa rządu z samorządowcami.

„W sytuacji, w której się znaleźliśmy w szczególności musimy pracować ponad podziałami politycznymi dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców naszego kraju” – powiedział szef KPRM dziennikarzom po spotkaniu.

Poinformował, że premier zapowiedział, że średnio raz w tygodniu w ramach wideokonferencji będzie przeprowadzał takie konsultacje i rozmowy z samorządowcami.

Dodał, że podczas środowego spotkania szef rządu i ministrowie przekazali samorządowcom informacje w sprawie najnowszych decyzji dotyczących m.in. zawieszenia funkcjonowania placówek oświatowych czy zakazu organizacji imprez masowych.

„W dobrej, merytorycznej rozmowie pojawiło się szereg pytań, ale również sugestii, propozycji, niektórych bardzo daleko idących ze strony prezydentów miast, łącznie z propozycją całkowitego zamknięcia granic, podobnie jak to wykonał Izrael” – relacjonował. Jak podkreślił jest to jednak propozycja daleko idąca.

Michał Dworczyk powiedział, że rozmawiano też o decyzjach, które w środę mają wydawać wojewodowie – chodzi o nałożenie obowiązków na gminy związanych z zabezpieczeniem osób, które są objęte kwarantanną.

Rozmawiano też o pomocy osobom starszym.

„Tutaj dużą rolę odgrywają służby miejskie, m.in. straż miejska, ale w tym już pomaga i będzie pomagała i policja, i wojska obrony terytorialnej, i wojska operacyjne, które do tego celu przeznaczył szef MON” – powiedział szef KPRM

Podkreślił, że „przede wszystkim teraz musimy skupić się na tym, aby w sytuacji, w której się znaleźliśmy – po wprowadzeniu szeregu ograniczeń – zapewnić możliwość spokojnego, bezpiecznego funkcjonowania obywateli, funkcjonowania państwa”.

Szef KPRM poinformował, że dotychczas rząd w związku z walką z koronawirusem uruchomił ponad 470 mln zł.

„Kolejne środki na ten cel będą przeznaczane i uruchamiane” – zadeklarował.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl