fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Premier: Będziemy kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości

Będziemy kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości; skrócimy czas rozpatrywania spraw – zadeklarował w expose premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, niezawisłość sądów jest bardzo ważna, ale ona nie oznacza braku odpowiedzialności.

Premier podkreślił, że jego nowy rząd chce budować państwo przyjazne dla obywateli.

„Lepsze państwo to też lepszy wymiar sprawiedliwości. Będziemy kontynuować reformę w tym obszarze. Skrócimy czas rozpatrywania spraw” – zadeklarował szef rządu.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że niezawisłość sądów jest bardzo ważna, ale ona nie oznacza braku odpowiedzialności.

„Podział władz, ale też ich równowaga. Demokratycznie wybrany parlament ma wpływa na obsadę sądów w każdym kraju, w Stanach Zjednoczonych, we Francji, w Hiszpanii” – mówił.

Jak dodał, w Niemczech czynny polityk CDU został wybrany na wiceprezesa Federalnego Trybunału Konstytucyjnego.

„Czy opozycja w tych krajach chodzi do instytucji międzynarodowych ze skargą, że tam nie ma praworządności? Nie, bo oni rozumieją, że mocno szkodzi to ich krajom. Bardzo bym sobie życzył, by w Polsce było pod tym względem normalnie” – powiedział szef rządu.

„Nie osłabiajmy Polski skarżąc się na nią, tylko razem Polskę wzmacniajmy” – wzywał Mateusz Morawiecki.

Powstanie sejmowy zespół, który w porozumieniu z rządem i ekspertami stworzy pakiet deregulacyjny i wolnościowy – mówił premier Mateusz Morawiecki, zapraszając do współpracy opozycję.

Premier deklarował, że już istotnie spadła ilość tworzonego prawa, ale „chce iść dalej”.

„Zaproponujemy powstanie sejmowego zespołu, który w porozumieniu w rządem zidentyfikuje i zaproponuje wypracowany wspólnymi siłami pakiety deregulacyjny i pakiet wolnościowy dla obywateli i biznesu” – mówił szef rządu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl