Centrum Życia i Rodziny apeluje do PiS o działanie ws. ochrony życia poczętego i rodziny

Centrum Życia i Rodziny apeluje do Prawa i Sprawiedliwości o podjęcie działań w obronie życia poczętego i rodziny. Fundacja zainicjowała w tej sprawie kampanię pod hasłem „Obiecaliście”.

W apelu skierowanym do Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS Centrum wyraziło oburzenie w sprawie wyboru Magdaleny Biejat z Lewicy Razem na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Za tą kandydaturą głosowali między innymi parlamentarzyści PiS-u, którzy mają w Sejmie większość.

Fundacja podkreśla, że w ten sposób Prawo i Sprawiedliwość całkowicie przeczy składanym przed wyborami deklaracjom, że będzie stanowczo bronić życia i rodziny. O szczegółach mówi Kamil Zwierz, prezes Centrum Życia i Rodziny.

– Kampania ma na celu pokazanie, że czas obietnic i deklaracji się skończył. W tej chwili trzeba podejmować twarde decyzje. My jako Centrum Życia i Rodziny nie odpuścimy. Będziemy mobilizować społeczeństwo, będziemy pokazywać politykom, że ten temat jest tematem, który nas interesuje, jest zgodny z naszymi przekonaniami i wartościami, a oni mogą się wywiązać z tego, co obiecali – wskazuje Kamil Zwierz.

Apel skierowany do Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS można podpisać na www.obiecaliscie.pl.

RIRM

drukuj