Konwencja samorządowa Zjednoczonej Prawicy w Warszawie

W warszawskim Teatrze Palladium odbyła się w sobotę kolejna regionalna konwencja samorządowa Zjednoczonej Prawicy. Głos zabrali między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Jeśli Warszawa ma przeżyć przełom, nowy początek dobrych czasów, to 21 października, a najpóźniej 4 listopada prezydentem Warszawy musi zostać Patryk Jaki – podkreślił Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił, symbolem rządów prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz jest afera reprywatyzacyjna, czyli wielki rabunek Warszawy.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, zwrócił uwagę, że Patryk Jaki podjął w tym obszarze wielką walkę i jest „człowiekiem czynu” – przemyślanego i odważnego.

– Patryk Jaki udowodnił to, że jest tym, człowiekiem swoimi czynami. Była afera reprywatyzacyjna i wydawało się, że cóż idziemy do sądów, prokuratur i będzie to trwało przez lata. Jakie byłyby skutki? Bóg jeden raczy wiedzieć. Ale ktoś miał pomysł i potrafił go zrealizować i nadal potrafi to robić. To był pomysł instytucji, jej powołanie i kierowanie nią. To jest gwarancja tego, że jest człowiek gigantycznej energii, ogromnej pomysłowości i taki, który w różnych dziedzinach (nie będę ich tutaj wymieniał) potrafi realizować to, co zamierzył – wskazał Jarosław Kaczyński.

W swoim wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki powiedział, że smutna przeszłość Warszawy musi w końcu zostać przełamana. Wierzę, że stoimy na progu wielkiego przełomu i będziemy potrafili zbudować Warszawę przyszłości z Patrykiem Jakim – wskazał premier RP.

Jak dodawał, dla stolicy ważne jest też, by między innymi zawalczyć o czyste powietrze.

– Z Patrykiem wiele razy o tym rozmawiałem, jak pozbyć się smogu w stolicy. Warto podkreślić, że warszawski rząd pani Hanny Gronkiewicz-Waltz nic, lub prawie nic, nie zrobił dla zapewnienia czystego powietrza. To, co zrobiła Platforma Obywatelska w całej Polsce, to stwierdził bardzo dobitnie w wyroku z lutego tego roku europejski Trybunał Sprawiedliwości, potwierdzając, że zlekceważono ten problem. Patryk Jaki wielokrotnie rozmawiał ze mną i prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia o tym, jak zwiększyć i zmienić na elektryczny tabor autobusowy w Warszawie. To jest stolicy bardzo potrzebne, nie tylko emisja z niskich kominów, która oczywiście też jest potrzebna – zaznaczył premier.

Platforma Obywatelska obiecała pięć mostów w Warszawie, a powstał jeden, który zaplanował jeszcze prof. Lech Kaczyński – mówił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy. Jak dodał, Wisła jest wciąż niewykorzystanym zasobem Warszawy, wskazał na to w kontekście projektu Dzielnicy Przyszłości.

– Wszystkie największe miejskie gospodarki na świecie rozwijają się i budują swoje strategie na bazie technologii smart city, innowacji. Nie chcą być montowniami, chcą tworzyć nowe produkty. Warszawa ma taki ciągle niewykorzystany potencjał. Żeby nie było, że tylko Jaki tak opowiada, to zerknijmy do najnowszych rankingów z 2018 roku. Pokazują one, że jeśli chodzi o technologie smart city, wyprzedzają nas stolica Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Węgier. O co tu chodzi? Przecież Warszawa ma największy potencjał – największy budżet, najwięcej mieszkańców, zasobów. Dlaczego nas jeszcze wyprzedzają? Dlatego, że Warszawa przez ostatnie dwanaście lat rozwija się cały czas wzdłuż tej myśli jaką przedstawił Rafał Trzaskowski: „my nie wiemy, jaka ma być Warszawa” – powiedział Patryk Jaki.

W ramach kampanii samorządowej PiS organizuje konwencje regionalne we wszystkich miastach wojewódzkich. Czołowi politycy partii odwiedzili już między innymi Wrocław, Szczecin, Zieloną Górę i Gdańsk.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl