fot. flickr.com

PiS zgłosił kandydaturę Roberta Jastrzębskiego na sędziego TK

Grupa posłów PiS zgłosiła kandydaturę Roberta Jastrzębskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego – wynika z druku zamieszczonego na stronie internetowej Sejmu. W związku ze śmiercią sędziego TK Grzegorza Jędrejka, od końca stycznia w TK pozostaje wakat na stanowisku sędziowskim.

Robert Jastrzębski był już kandydatem do TK zgłoszonym w listopadzie ubiegłego roku również przez posłów PiS. Ostatecznie jednak parlamentarzyści wycofali poparcie dla Roberta Jastrzębskiego i na kandydata do Trybunału wskazali Jakuba Stelinę.

Jak uzasadniono w druku zgłoszeniowym, „wyróżniająca wiedza prawnicza oraz bogate doświadczenie w tworzeniu prawa utwierdza w przekonaniu, że Robert Jastrzębski jest dobrym kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego”.

Robert Jastrzębski jest absolwentem studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2012-2016 zatrudniony był na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Prawa UW, a od 2017 r. jako adiunkt w Katedrze Europejskiej Tradycji Prawnej na WPiA UW, a od 1 listopada 2019 r. profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2015 r. jest on Kierownikiem Pracowni Prawa Polskiego XX wieku, w tym od 2019 r. kierownikiem Zakładu Historii Administracji na Wydziale Prawa. Od 2016 r. jest on zatrudniony w Biurze Analiz Sejmowych na stanowisku eksperta ds. legislacji. Jest autorem, współautorem, redaktorem oraz współredaktorem około 100 publikacji naukowych, w tym książek.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl