fot. PAP/EPA

Premier Węgier: Uchylenie immunitetu europosłom PiS to biurokratyczny atak terrorystyczny na wolność słowa

Uchylenie immunitetu czterem europosłom Prawa i Sprawiedliwości za mówienie otwarcie o nielegalnej imigracji to biurokratyczny atak terrorystyczny na wolności słowa – ocenił w niedzielę premier Węgier, Viktor Orban, w mediach społecznościowych.

„To początek końca” – dodał szef węgierskiego rządu w serwisie X.

Polityk przywiązuje dużą wagę do przyszłorocznym wyborów do Parlamentu Europejskiego, w wyniku których – jak sądzi – ugrupowania bardziej krytyczne wobec imigracji mogą odnieść sukces.

Rząd Viktora Orbana zapowiedział również przeprowadzenie w najbliższym czasie kolejnych narodowych konsultacji – rodzaju nieformalnego referendum, w którym mieszkańcy Węgier będą wypowiadać się m.in. na temat kwestii dotyczących migracji.

Parlament Europejski w czwartkowym głosowaniu na sesji plenarnej zdecydował o uchyleniu immunitetu europosłom PiS: Beacie Kempie, Beacie Mazurek, Patrykowi Jakiemu i Tomaszowi Porębie. Podstawą było oskarżenie czworga polityków o nawoływanie do nienawiści przez skazanego prawomocnym wyrokiem w Polsce za malwersacje finansowe i poszukiwanego przez policję lewicowego aktywistę, Rafała Gawła.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl