Chaos śmieciowy w stolicy

W Warszawie panuje śmieciowy chaos – alarmują radni PiS. Negatywnie oceniają oni politykę śmieciową w stolicy i domagają się dymisji wiceprezydenta miasta Jarosława Dąbrowskiego odpowiedzialnego za bałagan.

Nowe przepisy ustawy śmieciowej obowiązują w Warszawie od początku lutego i to tylko w części miasta. Radni PiS wskazują także na bezterminowe odroczenie rozprawy
w Krajowej Izbie Odwoławczej nt. warszawskich śmieci. Jak podkreślają to Ratusz jest odpowiedzialny za „haniebną politykę” w kwestii odpadów.

Mieszkańcy stale skarżą się na brak pojemników, dezinformację czy brak terminów odbioru śmieci sortowanych. Natomiast rządząca PO nic nie robi by uporządkować sytuację  – powiedział Maciej Wąsik, radny PiS w Warszawie.

– Nie udało się we wszystkich dzielnicach wprowadzić nowego systemu, a tam gdzie został wprowadzony albo nie działa, albo działa wadliwie. Śmieci albo nie są wywożone, albo nie są segregowane, a na pewno nie ma dobrej informacji dla mieszkańców Warszawy. Równocześnie Platforma Obywatelska próbuje rozprawić się z instytucjami, które rzekomo stoją na drodze do tego, żeby osiągnąć odpowiedni wynik w przetargach śmieciowych (chodzi o Krajową Izbę Odwoławczą). Donald Tusk odwołał prezesa tej Izby, bo rozstrzygał on przetargi, z których wynikały dla miasta niekorzystne rzeczy. Została odwołana prezes UOKIK-u, urzędu antymonopolowego, który przyglądał się sytuacji śmieciowej w Warszawie – powiedział Maciej Wąsik.

Według sondażu TNS, ponad połowa warszawiaków negatywnie ocenia wdrożenie nowych przepisów ustawy śmieciowej w ich mieście.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl