Radio Maryja i TV Trwam otrzymają relikwie św. siostry Faustyny

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przekaże relikwie św. Siostry Faustyny Radiu Maryja i TV Trwam. 15 lutego będziemy obchodzili imieniny św. Siostry Faustyny. Tego dnia również nadawanie na cyfrowym multipleksie rozpocznie TV Trwam.

Relikwie zostaną przekazane podczas Eucharystii sprawowanej na Jasnej Górze o północy z 14 na 15 lutego. Mszy św. przewodniczył będzie ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

Relikwie I stopnia z kościoła św. Siostry Faustyny podczas modlitewnego spotkania przekażą s. Ignacja Bazan i s. Rafaela Jedynak z klasztoru w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach.

Siostra Elżbieta Siepak, rzecznik prasowy zgromadzenia, podkreśla że jest to odpowiedni czas, aby relikwie świętej znalazły się w tych katolickich mediach.

– TV Trwam rozpoczyna swoją działalność na multipleksie, w związku z czym jest uroczystość na Jasnej Górze i dobry moment, żeby przekazać relikwie św. siostry Faustyny Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Myślę, że od tego dnia siostra Faustyna już nie tylko duchowo będzie towarzyszyć pracy ewangelizacyjnej tej rozgłośni w redakcji telewizyjnej, ale także w sposób fizyczny. Jest to też obecność zobowiązująca, bo wiadomo, że siostra Faustyna pragnie, aby głosić orędzie o Bożym Miłosierdziu, co robią Radio Maryja i Telewizja Trwam – powiedziała s. Elżbieta Siepak.

Siostry podkreślają, że idea Radia Maryja narodziła się właśnie w łagiewnickim Sanktuarium.

RIRM 

drukuj