Życie w blasku Bożego Miłosierdzia

W Krakowie trwają przygotowania do kanonizacji Ojca św. Jana Pawła II i Jana XXIII. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia mieszkańcy Krakowa i pielgrzymi będą mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach religijnych i kulturalnych.

Szczególnymi miejscami dziękczynienia za świętego Papieża Polaka staną się: Sanktuarium bł. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Dzień przed kanonizacją w Krakowie odbędzie się koncert i całonocne czuwanie modlitewne. Ci, którzy 26 i 27 kwietnia przyjdą wieczorem na ul. Franciszkańską, zobaczą widowisko multimedialne, podczas którego dzięki materiałom archiwalnym Papież znów pojawi się w słynnym oknie. Metropolita krakowski, który 27 kwietnia będzie w Watykanie zapewnił, że myślami będzie również w Krakowie.

Będę w Rzymie, ale będę pamiętał o tym, co będzie się działo w Krakowie, bo te miejsca są mi bardzo bliskie i były też bliskie Janowowi Pawłowi IIpodkreślił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybywają tysiące pielgrzymów, także i w tym roku spodziewany jest przyjazd od 100 do 150 tys. wiernych. Dlatego przewidziano transmisję uroczystości z Watykanu, zarówno w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz znajdującego się obok Sanktuarium bł. Jana Pawła II. W obu tych miejscach zaplanowano w sobotę całonocne czuwania modlitewne.

W niedzielę o godz. 12.30 w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach odprawiona zostanie pierwsza Msza św. dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. O godz. 18.00 na Małym Rynku odbędzie się koncert pt.: „Krakowscy artyści swojemu Świętemu.

 

TV Trwam News

 

drukuj