Dziękczynienie w Łagiewnikach

W krakowskich Łagiewnikach odbyło się ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II. Podczas uroczystości po raz pierwszy rozdawany był „Balsam Miłosierdzia”.

17 sierpnia 2002 r. w czasie ósmej pielgrzymki do Ojczyzny Ojciec Święty Jan Paweł II konsekrował łagiewnicką bazylikę i specjalnym aktem zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu. W 12. rocznicę tego wydarzenia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybyła pierwsza ogólnopolska pielgrzymka czcicieli Bożego Miłosierdzia.

– Dokładnie 12 lat temu, tutaj, Jan Paweł II zawierzył świat Miłości Miłosiernej, niejako otworzył nam drogę modlitwy, którą ogarniamy wszystkich ludzi niosąc całą ludzkość do serca Pana Jezusa, do Boga bogatego w Miłosierdzie – powiedział ks. bp Jan Zając, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Wiele osób, które przybyły dziś do Łagiewnik w I Pielgrzymce Czcicieli Bożego Miłosierdzia, było tu także dwanaście lat temu. Centralnym punktem uroczystości była Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Jan Zając. Podczas Mszy św. uroczyście pobłogosławiono „Balsam Miłosierdzia”.

– Powstała myśl, żeby był taki balsam, który połączony z modlitwą o Boże Miłosierdzie leczyłby duchowe rany. Stąd też wraz z „Balsamem Miłosierdzia” rozdawana jest specjalna modlitwa w oparciu o słowa św. siostry Faustyny: „Dopomóż mi Panie, aby moje oczy były bardziej miłosierne, mój język, a przede wszystkim nasze serca stawały się coraz bardziej miłosierne, życzliwe, przebaczające, gotowe do współpracy z bogiem i bliźnimi – powiedział ks. prał. Franciszek Ślusarczyk, wicerektor łagiewnickiego Sanktuarium.

„Balsam Miłosierdzia” „Połączony z ufną modlitwą – na wzór św. Faustyny [więcej– może być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała”.

Organizatorzy Ogólnopolskiego dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II (które odbywa się w 12. Rocznicę zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II) przygotowali także liczne niespodzianki dla przybyłych osób. W tym „Miasteczko Miłosierdzia” i „Ucztę duchową” – budujące i wartościowe filmy oraz prezentacje, które będą mogły obejrzeć całe rodziny.

 

www.milosierdzie.pl/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl