fot. flickr.com

Kraków: areszt sześciu podejrzanych o uprowadzenie dla okupu

Sąd Rejonowy w Krakowie, na wniosek prokuratora, zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt wobec sześciu podejrzanych o uprowadzenia ze szczególnym udręczeniem – poinformował w sobotę wieczorem rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

Zatrzymani należą do grupy zajmującej się uprowadzeniami dla okupu. Policyjni antyterroryści ujęli podejrzanych w piątek. W trakcie zatrzymania jeden z podejrzanych zaatakował funkcjonariusza policji, usiłując wyrwać mu broń i oddać strzał w stronę innego funkcjonariusza. W odpowiedzi policjant postrzelił napastnika. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej podejrzany zmarł.

Podejrzani mężczyźni usłyszeli zarzuty uprowadzenia ze szczególnym udręczeniem połączone z rozbojem z niebezpiecznym narzędziem.

Jednemu z tych podejrzanych dodatkowo zarzucono posiadanie znacznej ilości kokainy. W trakcie śledztwa zatrzymano także inne osoby, których rola jest obecnie wyjaśniana.

Przesłankami do zastosowania aresztu są – jak wyjaśnił rzecznik – surowe kary grożące podejrzanym, obawa matactwa oraz obawa ukrycia się podejrzanych.

PAP/RIRM

drukuj