fot. poland.arcelormittal.com

Huta Sendzimira na krawędzi upadku

Małopolscy posłowie PiS oczekują od rządu konkretnych działań w sprawie krakowskiej huty Sendzimira. Zakładowi należącemu do spółki ArcelorMittal grozi likwidacja, co oznacza, że około 7 tys. osób może stracić pracę.

Posłowie PiS wystosowali list do premier, w którym wzywają ją do zareagowania w tej sprawie. Jak mówi poseł Andrzej Adamczyk, polskie hutnictwo zostało pozostawione samemu sobie.

Dzisiaj rząd nie podejmuje żadnych działań, takich jak np. rządy Portugali, Hiszpanii, Francji, które wspierają własne hutnictwo. Nasze hutnictwo pozostawione jest samemu sobie. Dzisiaj wzywamy panią premier Ewę Kopacz do tego, aby przyjechała do Krakowa. Dzisiaj wzywamy pana wicepremiera ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, aby przyjechał do Krakowa. Dzisiaj wzywamy ich tutaj na miejsce, żeby podjęli działania, żeby rozwiązali ten problem – zaznaczył poseł Andrzej Adamczyk.

Głównym problemem w polskim przemyśle produkcyjnym jest wysoka akcyza na energię elektryczną. Powoduje to, że produkcja w kraju staje się mało opłacalna a na rynku nie jesteśmy konkurencyjni.

 

RIRM

drukuj